Utwór "Ignition" to wyjątkowe i niespotykane dotąd połączenie dwóch składów instrumentalnych- kwartetu smyczkowego i tria perkusyjnego. Kompozytor wykorzystując wszystkie dotychczasowe doświadczenia połączył nowoczesne techniki wykorzystania instrumentów smyczkowych perkusyjnie z tym co najciekawsze w ich klasycznym brzmieniu. Bogaty skład instrumentów perkusyjnych zachwyca szeroką paletą barw i rytmów. Brzmienie partii instrumentalnych wzbogaca warstwa elektroniczna wzmagająca narrację, zaskakująca i wtapiająca się w ich brzmienie. Utwór o wartkiej akcji, momentach pełnych napięć i energii przeplatanych kojącymi frazami i nowatorskimi brzmieniami to dzieło na miarę XXI-wieku.

Wykonawcami utworu jest kwartet smyczkowy Airis Quartet oraz trio perkusyjne Amadrums Trio. Są to zespoły koncertujące w kraju i za granicą, nagradzane na festiwalach i konkursach, posiadające własny indywidualny styl wykonawczy a ich wspólną cechą jest z pewnością energiczność i silna perswazja sceniczna. Ich artystyczne drogi spotkały się podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie gdzie każdy z nich został nagrodzony (Airis Quartet- Specjalna Nagroda Przyjaźni Polsko-Duńskiej, Amadrums Trio- Grand Prix). Od tamtej pory przyświecał im wspólny cel aby stworzyć projekt nowatorski i połączyć swoje umiejętności i style.

Do współpracy zaprosili niezwykle kreatywnego kompozytora młodego pokolenia Łukasza Pieprzyka. Łukasz jest doktorantem w klasie kompozycji prof. Krzysztofa Pendereckiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Dwukrotnie zdobył II nagrody na konkursach kompozytorskich Patri Patriae. Absolwent kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego oraz muzyki komputerowej prof. Marka Chołoniewskiego.

Jego kompozycje i video-arty wielokrotnie wykonywane były m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławia (Musica Polonica 2008) oraz za granicą - w USA, Niemczech, Włoszech, Rumunii, Czechach. W maju 2010 ukończył warsztaty muzyki filmowej na NYU w Nowym Jorku, gdzie też nagrano jego muzykę do fragmentu filmu "Serenity". W lipcu 2010 utworem "Szarże" zdobył Nagrodę Publiczności na konkursie kompozytorskim Wawel Musica Festiva. W roku 2010 uzyskał dyplom Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej i Teatralnej w Łodzi.